Eterinis kedrų aliejus gaminamas iš atlasinių kedrų  (Cedrus atlantica, Pinaceae) smulkintos medienos vandens garų distiliacijos metodu. Eterinis kedrų aliejus yra labai intensyvaus ir stabilaus specifinio spygliuočių  miško kvapo.

Kedrų eterinis aliejus kosmetikai gaminti naudojamas kaip kvapą stiprinantis: muilui, vonių ekstraktams, jūros druskai ir kt. aromatizuoti.

Parfumerijos kvapų klasifikatoriuje (Perfume Notes Chart) kedrų eterinis laiejus priskiriamas prie bazinių. Rankų darbo parfumerijai gaminti nerekomenduojama, nes namų sąlygomis yra sunku tiksliai pamatuoti jo reikiamą  kiekį.

Panaudojimo būdai ir kiekiai:

Aromatinei voniai: Eteriniai aliejai vandenyje netirpūs, todėl prieš pilant į vonią 10–30 lašų kedrų eterinio aliejaus reikia ištirpinti stiklinėje pieno, kefyro, jogurto ar grietinėlės, ar valgomajame šaukšte augalinio aliejaus, ar sumaišyti su trupučiu medaus.

Masažui: 10–15 lašų kedrų  eterinio aliejaus įmaišyti į 2 valgomuosius šaukštus pagrindinio augalinio aliejaus.

Saunai: 15 lašų kedrų  eterinio aliejaus įlašinti į 10 l karšto vandens, kuriame mirkomos vantos.

Aromatinei lempai: 4–5 lašai kedrų  eterinio aliejaus 5 kv. m patalpos ploto. Galima naudoti kasdien. (Nepamirškite į garinimo indelį įpilti šilto vandens).

Garų vonelėms: 2–3 lašus kedrų  eterinio aliejaus įlašinti į 1 l karšto vandens.

Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai:

Kedrų eterinio aliejaus sudėtyje yra natūraliai eteriniuose aliejuose esantis komponentas limonenas.