Eterinis gvazdikėlių aliejus gaminamas iš gvazdikėlių (Eugenia caryophyllus, Myrtaceae.) žiedpumpurių ar lapų vandens garų distiliacijos metodu. Gvazdikėlių gimtinė yra Filipinai, šiais laikais jie kultivuojami Komoruose, Madagaskare, Indonezijoje ir Tanzanijoje.
Eterinis gvazdikėlių aliejus yra šiek tiek stipresnio nei vidutinio intensyvumo, gaivaus specifinio prieskonių kvapo. Tai klasikinis jaukių namų aromatas.

Buityje eterinis gvazdikėlių aliejus plačiai žinomas kaip unikali priemonė nuo uodų ir erkių, todėl šio aliejaus turi būti kiekvienos šeimininkės spintelėje. Šio aliejaus nemėgsta ir kandys, užtenka patepti aliejumi spintos lentynas ar pastatyti atkimštą flakoną su nedideliu aliejaus kiekiu.

Dėl savo specifinio ir sodraus prieskonių kvapo jis naudojamas aromatizuoti maistą bei burnos ertmės priežiūros kosmetiką: dantų miltelius, pastą, burnos skalavimo skystį.

 

Panaudojimo būdai ir kiekiai:

Dantų milteliams: Į 50 g valgomosios sodos (NaHCO3) ir 50 g kreidos (CaCO3) mišinio įlašinti 10–15 lašų eterinio aliejaus.

Aromatinei lempai: 4–5 lašai 5 kv. m patalpos ploto. Galima naudoti kasdien. (Nepamirškite į garinimo indelį įpilti šilto vandens).

Garų vonelėms arba inhaliacijai: 2–3 lašus įlašinti į 1 l karšto vandens.

 

 

Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai:

Gvazdikėlių eterinio aliejaus sudėtyje yra natūraliai eteriniuose aliejuose esantys komponentai: eugenolis, izoeugenolis.