Eterinis melisų aliejus gaminamas iš vaistinių melisų žolės (Melissa officinalis Labiatae) vandens garų distiliacijos metodu.

Melisų eterinis aliejus  yra labai  intensyvaus, malonaus, specifinio, žolynų raminančio kvapo.

Dėl malonaus raminačio kvapo melisų eterinis aliejus naudojamas: relaksacinėms vonioms,  jūros druskai, personalinės higienos, kūdikių priežiūros  ir kitiems gaminiams aromatizuoti .

Panaudojimo būdai ir kiekiai:

Aromatinei voniai: Eteriniai aliejai vandenyje netirpūs, todėl prieš pilant į vonią 10–30 lašų melisų eterinio aliejaus reikia ištirpinti stiklinėje pieno, kefyro, jogurto ar grietinėlės, ar valgomajame šaukšte augalinio aliejaus, ar sumaišyti su trupučiu medaus.

Kremui arba losjonui: 10–15 lašų melisų eterinio aliejaus sumaišyti su 1 šaukštu bekvapio kremo arba losjono.

Rankų kremui arba losjonui: Vienam kartui – 3 lašus melisų eterinio aliejaus sumaišyti su 1 arbatiniu šaukšteliu augalinio aliejaus.

Losjonui po skutimosi: 40 lašų melisų eterinio aliejaus sumaišyti su 120 ml obuolių acto arba degtinės ir 80 ml distiliuoto vandens.

Masažui: 10–15 lašų melisų eterinio aliejaus įmaišyti į 2 valgomuosius šaukštus pagrindinio augalinio aliejaus.

Šampūnui arba plaukų skalavimui: Įlašinti 2 lašus melisų eterinio aliejaus į buteliuką su šampūnu arba į 2–3 l citrinos sultimis parūgštinto vandens.

Saunai: 15 lašų melisų eterinio aliejaus įlašinti į 10 l karšto vandens, kuriame mirkomos vantos.

Aromatinei lempai: 4–5 lašai melisų eterinio aliejaus 5 kv. m patalpos ploto. Galima naudoti kasdien. (Nepamirškite į garinimo indelį įpilti šilto vandens).

Garų vonelėms: 2–3 lašus melisų eterinio aliejaus įlašinti į 1 l karšto vandens.

Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai:

Melisų eterinio aliejaus sudėtyje yra: citralio, citronelolio, eugenolio, farnezolio, geraniolio, limoneno, linalolio.