Šiemet įmonė MĖTA su penkiais savo „beržiniais“ produktais dalyvavo jubiliejiniame dešimtajame Green Parent (ekologišką gyvenseną propaguojančių Anglijos šeimų leidinys) rengiamame Natural Beauty Awards konkurse.
Green Parent natūralios kosmetikos ir grožio produktų atrankos kriterijai yra labai griežti: „Kiekvienos iš laimėjusių produktų grupės ekspertai, grožio tinklaraštininkai ir skaitytojai išrenka pačius geriausius „derliaus vaisius“. Galime būti tikri dėl kiekvieno konkursinio produkto, nes Natural Beauty Awards turi labai griežtus atrankos kriterijus. Kiekvienas pristatytas produktas yra atrenkamas pagal sudėtį, įmonės etikos, pakavimo medžiagų, natūralumo ir kt. svarbius kriterijus. Taip pat jie ieško altruistiškų kompanijų, kurios palaiko geresnę šeimų ateitį“.
Įmonės atstovai labai džiaugiasi galėdami pasidalinti su Jumis Natural Beauty Awards 2020 rezultatais – tarp daugybės kosmetikos ir grožio produktų ir du mūsų produktai: BERŽŲ HIDROLATAS laimėjo sidabro medalį, o Augalinių ekstraktų mišinys PLAUKAMS STIPRINTI – (best buy) auksą!
Veikla, gimusi iš noro dirbti širdžiai mielą darbą
Liaudies išmintis byloja: „Susirask sau malonų užsiėmimą ir tau niekada nereikės sunkiai dirbti“. Tačiau, kol surandi sau mielą užsiėmimą, tenka gerokai pavargti ir pasikankinti, kol prie širdžiai malonaus užsiėmimo priderini savo asmenines savybes. Nieko nėra atsitiktinio šiame pasaulyje, visi likimo vingiai kantriai mus tobulina ir veda tikslo link.

Įmonė MĖTA yra šeimos verslas, įsteigtas 1989 metais, praėjo visus ekonominius išbandymus kartu su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu. Pirmasis įmonės pagamintas eterinis aliejus buvo mėtų, tuo metu planavome jį gaminti dideliais kiekiais todėl ir savo įmonei suteikėme tokį pavadinimą, kuris būtų lietuviškas, trumpas, aiškus ir neštų aiškią informaciją apie verslo pobūdį. Tuo metu skaitėme daug mokslinės literatūros, domėjomės augalų chemine sudėtimi, gydomosiomis ir kosmetinėmis savybėmis ir prieš mūsų akis skleidėsi mūsų aplinkos augalų pritaikymo galimybės. Tuo metu daugiau fokusavomės į mokslo tiriamuosius projektus, tai, ką galima išskirti iš Lietuvoje augančių augalų ir panaudoti maisto ir kosmetikos gamybai, nes įsigyta, pati moderniausia tuo metu, įranga mus leido taupyti žaliavas, kurti ir diegti į gamybą ekologiškas beatliekines technologijas.

Jau pirmais gamybos metais supratome, kad eterinio aliejaus gamyba – tai tik grietinėlės nugriebimas nuo pieno. Labai daug augalų biologiškai aktyvių medžiagų, tirpių vandenyje saponinų, flavonoidų, vitaminų, rauginių ir mineralinių medžiagų liktų nepanaudoti, jeigu šalutinis eterinių aliejų gamybos produktas – hidrolatas būtų išpilamas lauk. Todėl vandeninę fazę pradėjome koncentruoti iki stabilios save konservuojančios biologiškai aktyvių medžiagų koncentracijos, praplėsdami hidrolatų ir ekstraktų panaudojimą. Iš tiesų, neįsiginusiam žmogui, labai sunku suvokti, kokia galinga biologiškai aktyvių organinių junginių „gamyba“ vyksta pačiame augale. Pati gamta rūpinasi mūsų kūno priežiūra ir gera savijauta. Mums nieko nereikia pridėti, tik išskirti visas šias nuostabiąsias gamtos dovanojamas medžiagas nesugadinant, išsaugoti ir pateikti vartotojui. Juk gamtoje viskas tarpusavyje susiję ir kiekviena gamtos dalis: negyvoji (neorganinė), augalinė, gyvūninė papildo viena kitą. Žmogus, homo sapiens – taip pat yra gamtos dalis, bet skirtingai nei kitiems gyvūnams, mums dar labai reikia pasistengti likti darnoje su gamta.

Maksimali gaminių nauda žmonėms, išlaikant darną su gamta

Paleisdami naują produktą į gyvenimą pirmiausiai galvojame, kaip jie tarnaus žmonėms, ir bus darnoje su gamta. Mūsų, įmonės įkūrėjų, gamtamokslinis išsilavinimas įpareigoja. Pirmiausiai prieš pradėdami kokio nors produkto gamybą apgalvojame, kokius vietinius augalus galime panaudoti naujų produktų kūrimui. Gilinamės, kokią technologiją panaudoti, kad iš augalo išskirtume ne tik produktui reikalingas veikliąsias medžiagas, bet kur ir kaip pritaikysime gamybinio proceso metu gautas antrines žaliavas. Kaip racionaliai panaudosime energetinius resursus, vandenį. Taip po truputį mes artėjame prie beatliekinės technologijos. Iš vienos ir tos pačios žaliavos vieno gamybinio proceso metu mes gauname eterinį aliejų, hidrolatą, ekstraktą ir biokurą arba kompostą. Mes nesame tie gamintojai, kurie kasmet užverčia rinką vis naujais savo gaminiais. Kartais vieno produkto kūrimas ir jo savybių išbandymas užtrunka daug metų. Pirmiausiai išbandome ant savęs, savo šeimos narių. Tuomet duodame išbandyti draugų ir bičiulių ratui. Surenkame atsiliepimus, tobuliname sudėtį, pakuotę, produkto aprašymus. Labai dažnai vartotojai stebisi mūsų natūralios kosmetikos pigumu. Mes produktus kuriame, ne tam, kad papuoštų vonios kambarį, bet kad jie būtų prieinami ir naudingi kūno priežiūrai. Kaip daugelis gamtos mums teikiamų neįkainuojamų gėrybių, kaip oras, už kurį tiesiogiai užmokėti nereikia.

Kiekvienam pasiekiama nauda

Apie kiekvieną mūsų produktą, jo teikiamą naudą mūsų kūno natūraliam grožiui, galime pasakoti be galo. Nors Lietuvoje yra labai daug įvairių vaistinių augalų, bet mūsų išskirtinis dėmesys šiuo metu yra sukoncentruotas į paprastąjį beržą, kuris yra toks įprastas mūsų aplinkoje, kad daugelis net nesusimąsto, koks jis yra visapusiškai naudingas mūsų kūno priežiūrai. Kosmetikos gaminių gausybė savo reklaminiais šūkiais mums dažnai apsuka galvas siūlydami vieno buteliuko panacėją, bet natūralus kūno grožis labiau siejasi su gyvensena nei su marketinginiais šūkiais. Todėl po trumpalaikių apžavų, ateina ilgas natūralaus grožio atstatymo periodas. Labai džiaugiamės, kad mūsų gaminami „beržiniai“ kosmetikos gaminiai Beržų hidrolatas, Augalinių ekstraktų mišinys Plaukams stiprinti,  Augalinių ekstraktų mišinys kūdikių vonelėms susilaukė ne tik Lietuvos vartotojų pripažinimo, bet ir tarptautinio. Labiausiai džiaugiamės, kad mūsų gamta yra tokia dosni ir atlaidi: leidžia prieinamomis natūraliomis priemonėmis ištaisyti „sintetinės kosmetikos“ žalą. Beržų hidrolato sudėtyje yra 50 identifikuotų organinių biologiškai aktyvių junginių, kurie suteikia jam švelnaus odos toniko, prausiklio savybes. Beržų hidrolatas yra beržų eterinio aliejaus gamybos, vandens garų distiliacijos, šalutinis produktas – vandens kondensatas. Šioje augalo veikliųjų medžiagų mikrodalelių koloidinėje sistemoje (zolyje) yra pasiskirtę įvairios hidrofilinės, biologiškai aktyvios medžiagos ir nedidelis iki 0.1% eterinio aliejaus kiekis, kuris hidrolatą konservuoja ir prailgina jo panaudojimo laiką iki 2 metų.

Gamybos proceso metu, smulkiausių dalelių pavidalu, pasiskirstęs beržų eterinis aliejus sudaro stabilią koloidinę sistemą. Kiekvienas hidrolato junginys sinergiškai papildo vienas kito valomąsias, tonizuojančias, dezodoruojančias, balzamines ir aromatines savybes, suteikdamos šiam švelniam tonikui pavasariškai vaiskų kvapą. Beržų hidrolatas kvepia subtiliau ir švelniau nei pats eterinis aliejus. Hidrolato sudėtis yra nepakartojama ir subtili, kokią gali pateikti tik pati gamta. Beržų hidrolato rūgštinis pH, puikiai tinka ir plaukų priežiūrai. Juo tinka perskalauti sunkiai iššukuojamus šiurkščius plaukus. Hidrolatas puikiai tinka sudrėkinti plaukus prieš formuojant šukuoseną fenu.

Augalinių ekstraktų mišinys Plaukams stiprinti – tai augalinių ekstraktų klasika, vienas iš populiariausių mūsų gaminių. Šios plaukų kaukės sudėtyje – tik trys ingredientai: beržų lapų – pumpurų vandeninis ekstraktas, dilgėlių vandeninis ekstraktas ir natūralus melisų eterinis aliejus. Tačiau kiekvienas iš šių ingredientų turi būtent tas biologiškai aktyvias mineralines (dilgėlių vandeniniame ekstrakte sukoncentruota beveik visa Mendelejevo lentelė!) ir organines medžiagas, vitaminus, flavonoidus, saponinus. Augalinių ekstraktų mišinys, kaip ir hidrolatas yra tvarus hidrofilinių (tirpių vandenyje) medžiagų ir eterinių aliejų zolis, tik dar labiau sukoncentruotas, net iki 30-35% sausųjų medžiagų koncentracijos. Visa organinių ir mineralinių medžiagų darni visuma ne tik pamaitina nusilpusias plaukų šaknis ir sudirgusią galvos odą, bet ir nuramina, mažina uždegiminius procesus, skatina plaukų augimą.

Augalinių ekstraktų mišinys Kūdikių vonelėms, gamtos dovanotas aukštos kokybės švelnus beržų ekstraktų mišinys, praturtintas eteriniais levandų ir bergamočių aliejais, skirtas pačių mūsų mažiausiųjų malonioms maudynėms. Nuo seno žinoma, kad beržų lapų ir pumpurų ekstraktai turi antiseptinių, tonizuojančių, sutraukiančių, stangrinančių, raminančių savybių, todėl veiksmingai gerina odos būklę, taip pat jo galima šiek tiek įlašinti – padės atsikratyti pleiskanų ir stiprins plaukų šaknis. Eteriniai bergamočių ir levandų aliejai turi raminamąjį, švelninamąjį ir antibakterinį poveikį, tad oda tiesiog švytės po kiekvienos vonios, bus tonizuota, atgaivinta ir nuraminta, o plaukai taps švelnesni ir glotnesni. Bet svarbiausia yra tai, kad tiek kūdikis, tiek mama turės ilgą ir ramų nakties miegą.

Kondicionuojantis šampūnas Betula Alba, dar labai jaunas, bet labai vartotojų (ypač vyrų, nes nesielektrina plaukai, nereikia naudoti plaukų vaško) pamėgtas gaminys. Palyginus su kitais šampūnais, jo ingredientų sąrašas trumpas ir surašytas matomiausioje etiketės vietoje. Betula Alba nėra labai putojantis šampūnas, nes jo putojimą užtikrina ne sintetinės paviršiaus aktyvios medžiagos, o beržų ekstrakte esantys saponinai. Tačiau, jis labai efektyviai atstato plauko natūralų paslankumą ir nesausina odos.

Tad linkime jums darnos su savimi ir jus supančia gamta!