Bergamočių (Citrus aurantium var. dulcis, Rutaceae) eterinis aliejus gaunamas iš bergamočių vaisių žievelių   šalto spaudimo metodu. Šie augalai paplitę Italijoje, Ispanijoje, Vakarų Afrikoje. Bergamočių eterinis aliejus  yra labai intensyvaus,  specifinio vaisių  kvapo.

Bergamočių aliejaus šiandien yra daugelyje kosmetikos produktų, skirtų prižiūrėti riebiai, inkštiruotai odai. Paaiškėjo, jog veiklioji medžiaga limonenas, esanti aliejaus sudėtyje, taip pat  yra nestiprus antiseptikas, be to, jis stangrina ir maitina odą.

Bergamočių  eterinis aliejus   yra klasikinis ingradientas   riebios odos  tonikams, kvepalams ir odekolonams gaminti. Dėl malonaus vaisių kvapo, kosmetikos sudėtyje naudojamas   muilui, vonių ekstraktams,  jūros druskai ir kt. aromatizuoti.

Bergamočių eterinis aliejus plačiai naudojamas maisto aromatizavimui.

Namų sąlygomis, patalpų valymo metu, bergamočių eterinis aliejus naudojamas  nemaloniems kvapams (degėsių, tabako, naminių gyvūnų) pašalinti ir patalpoms dezinfekuoti.

Panaudojimo būdai ir kiekiai:

Aromatinei voniai: Eteriniai aliejai vandenyje netirpūs, todėl prieš pilant į vonią 10–30 lašų bergamočių eterinio aliejaus reikia ištirpinti stiklinėje pieno, kefyro, jogurto, grietinėlės  ar valgomajame šaukšte augalinio aliejaus arba sumaišyti su trupučiu medaus.

Kremui arba losjonui: 10–15 lašų eterinio aliejaus sumaišyti su 1 šaukštu bekvapio kremo arba losjono.

Rankų kremui arba losjonui: Vienam kartui – 3 lašus eterinio aliejus sumaišyti su 1 arbatiniu šaukšteliu augalinio aliejaus.

Losjonui po skutimosi: 40 lašų eterinio aliejaus sumaišyti su 120 ml obuolių acto arba degtinės ir 80 ml distiliuoto vandens.

Masažui: 10–15 lašų eterinio aliejaus įmaišyti į 2 valgomuosius šaukštus pagrindinio augalinio aliejaus.

Į šampūną, plaukų kondicionierių arba plaukų skalavimui: Įlašinti 2 lašus eterinio aliejaus į buteliuką su šampūnu arba į 2–3 l citrinos sultimis parūgštinto vandens.

Saunai: 15 lašų įlašinti į 10 l karšto vandens, kuriame mirkomos vantos.

Aromatinei lempai: 4–5 lašai 5 kv. m patalpos ploto. Galima naudoti kasdien. (Nepamirškite į garinimo indelį įpilti šilto vandens).

Garų vonelėms arba inhaliacijai: 2–3 lašus įlašinti į 1 l karšto vandens.

Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai:

Bergamočių eterinio aliejaus sudėtyje yra natūraliai eteriniuose aliejuose esantys komponentai: citralis, geraniolis, limonenas, linalolis.