Greipfrutų eterinis aliejus gaminamas iš greipfrutinių citrinmedžių  (Citrus grandis, Rutaceae ) vaisių žievelių šalto spaudimo metodu. Greipfrutų eterinis aliejus  yra labai intensyvaus,  specifinio vaisių  kvapo.

Greipfrutų eterinio aliejaus sudėtyje yra apie 90%  limoneno, kuris  taip pat  yra nestiprus antiseptikas, be to, jis stangrina ir maitina odą. Greipfrutų eterinis aliejus – puiki odos priežiūros priemonė, pašviesinanti odą ir lyginanti raukšles, stiprinanti nagus, todėl greipfrutų  eterinis aliejus   yra klasikinis ingredientas brandžios odos  tonikams, odos ir nagų priežiūros kremams, losjonams ir kitiems produktams gaminti.

Dėl malonaus vaisių kvapo naudojamas muilui, vonių ekstraktams,  jūros druskai ir kt. aromatizuoti.

Greipfrutų eterinis aliejus plačiai naudojamas maistui aromatizuoti.

Namų sąlygomis eterinis greipfrutų aliejus naudojamas plaunamų patalpų dezinfekcijai, pašalina nemalonius (tabako, degėsių, naminių gyvūnų) kvapus. Tam užtenka į 600 ml vandens įlašinti 10 lašų eterinio greipfrutų aliejaus.

Panaudojimo būdai ir kiekiai:

Aromatinei voniai: Eteriniai aliejai vandenyje netirpūs, todėl prieš pilant į vonią 10–30 lašų greipfrutų eterinio aliejaus reikia ištirpinti stiklinėje pieno, kefyro, jogurto, grietinėlės  ar valgomajame šaukšte augalinio aliejaus arba sumaišyti su trupučiu medaus.

Kremui arba losjonui: 10–15 lašų eterinio aliejaus sumaišyti su 1 šaukštu bekvapio kremo arba losjono.

Rankų kremui arba losjonui: Vienam kartui – 3 lašus eterinio aliejus sumaišyti su 1 arbatiniu šaukšteliu augalinio aliejaus.

Losjonui po skutimosi: 40 lašų eterinio aliejaus sumaišyti su 120 ml obuolių acto arba degtinės ir 80 ml distiliuoto vandens.

Masažui: 10–15 lašų eterinio aliejaus įmaišyti į 2 valgomuosius šaukštus pagrindinio augalinio aliejaus.

Į šampūną, plaukų kondicionierių arba plaukams perskalauti: Įlašinti 2 lašus eterinio aliejaus į buteliuką su šampūnu arba į 2–3 l citrinos sultimis parūgštinto vandens.

Saunai: 15 lašų įlašinti į 10 l karšto vandens, kuriame mirkomos vantos.

Aromatinei lempai: 4–5 lašai 5 kv. m patalpos ploto. Galima naudoti kasdien. (Nepamirškite į garinimo indelį įpilti šilto vandens).

Garų vonelėms arba inhaliacijai: 2–3 lašus įlašinti į 1 l karšto vandens.

 

Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai:

Greipfrutų eterinio aliejaus sudėtyje yra natūraliai eteriniuose aliejuose esantys komponentai: citralis, citronelolio, limonenas, linalolis.

Nuorodos:
1. C. Wildwood “The Encyclopedia of Aromatherapy”, Vermont, Healing Arts Press, 1996
2. R. Tisserand, R. Young, E. M Williamson “Essential Oil Safety. A Guide for Health Care Professionals”, Churchill Livingstone ELSEVIER, 2014
3. S. Curtis “Essential Oils”, AURUM, London, 1996
4. R. Balz “The Healing Power of Essential Oils”, LOTUS LIGHT SHANGRI-LA, Twin Lakes, 1996
5. Л.ГДудченко, Г.П.Потебня, Н.А.Кривенко «Ароматерапия и аромамасаж», «Максимум», Киев, 1999